Safari 4 i 5

Po, mniej więcej, roku testowania różnych dziwnych i niepraktycznych rozwiązań Safari wreszcie wraca do korzeni. Dwa dni temu uszczęśliwił mnie stary-nowy pasek postępu a dziś znalazłem łatwy i elegancki sposób na przywrócenie osobnego przycisku do odświeżania strony. Narzekałem na ten temat swego czasu długo i regularnie nie będę się więc powtarzał i od razu przejdę do rzeczy… Zatem, po pierwsze, musimy w Safari włączyć obsługę rozszerzeń (Extensions).

Reloadsaf5Usduds8

Po drugie, pobieramy pobieramy wtyczkę Reload Button autorstwa Johna SiracusaPo trzecie, klikamy dwa razy w niepozostawiającą złudzeń co do zawartości ikonkę i… gotowe!

Reloadsaf5Uyuysd

Jeżeli przycisk się nie pojawi się od razu znajdziecie go zapewne w ustawieniach toolbara (Customize Toolbar, pojęcia nie mam jak to jest przetłumaczone w polskiej wersji systemu).

Reloadsaf5Iuusius8-1

Jeśli i wam kursor myszy mimo wszystkich tych długich miesięcy autotresury ciągle wędrował w lewą stronę okienka a dopiero potem poirytowany mózg podpowiadał “⌘R głupcze! ⌘R!” na pewno poczujecie ulgę. Ja w każdym razie jestem baaardzo usatysfakcjonowany. Mimo, że to właściwie drobiazg – prawda?

Źródło> http://fotogenia.mojmac.pl/2010/06/poprawianie-safari-5/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s